strona glowna.jpg

dyrekcja.jpg

kadra%20pedagogiczna.jpg

historia%20szkoly.jpg

kontakt.jpg

 

 

 AKTUALNOŚCI

 

aktualnosci.jpg

 

GALA ŚWIETNYCH UCZNIÓW

W dniu 27 czerwca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczystość na której gościli uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Inowrocławski, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen 

Gospodarzem uroczystości była starosta Wiesława Pawłowska, która wręczała nagrodzonym wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że trzech naszych uczniów: Batkowski Filip LO wieczorowe, Ciechanowski Ireneusz s.II BHP, Konopacki Mateusz s.II BHP byli w gronie najlepszych.

Nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Foto...[TUTAJ]


DUMNA SPOŁECZNOŚĆ CKU!

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Julia Oczachowska słuchaczka klasy III Liceum Ogólnokształcącego CKU zdobyła dwa złote medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym do lat 23, które odbyły się w Poznaniu.

Julka gratulujemy sukcesów! Trzymamy kciuki za Twoje wszystkie zmagania sportowe!


WAKACJE CZAS ZACZĄĆ...

Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Starosta Wiesława Pawłowska, która słuchaczom pogratulowała osiągniętych wyników w nauce oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Pani Wicedyrektor Ewa Nowicka najlepszym uczniom wręczyła nagrody za osiągnięcia w nauce i frekwencji.

Wszystkim słuchaczom i sympatykom życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Foto...[TUTAJ]


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich typów szkół odbędzie się w środę 19.06. o godzinie 15:00
na dziedzińcu szkoły.
Prosimy o przybycie wszystkich Słuchaczy. Zapraszamy!


WYCIECZKA PRZEDMIOTOWA LOGISTYKÓW

4 czerwca grupa słuchaczy z kursu technik logistyk i technik spedytor wraz z wychowawcą P.Jolantą Mrugalską wybrała się na inowrocławski Dworzec PKP. Wycieczka miała charakter interdyscyplinarny, obejmujący szeroki wachlarz wiedzy z kilku przedmiotów zawodowych. Młodzi logistycy mieli okazję poznać wady i zalety transportu kolejowego, zapoznać się z infrastrukturą kolejową. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę o kwestie techniczne związane z funkcjonowaniem Dworca PKP.

Foto...[TUTAJ]


DRODZY SŁUCHACZE!!!

Przypominamy, że w czwartek 6 czerwca w gdz. 18:00-19:00 odbędą się konsultacje na których będą obecni wszyscy nauczyciele.


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Drodzy słuchacze VI semestrów.

W piątek 26 kwietnia o godz.15:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas programowo najwyższych.

Serdecznie zapraszamy!


TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W CKU c.d.

Ciąg dalszy zmagań z mową ojczystą, tym razem na wydziale zaocznym i na wieczorowym. Wyłoniliśmy Mistrzów poprawności językowej.

Laureatami zostali: Dawid Trzaskowski i Kinga Zakrzewska z wydziału zaocznego  oraz Emilia Wardulińska i Piotr Kawczyński z wydziału wieczorowego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Foto...[TUTAJ]


TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W CKU

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole konkurs na MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA. Do rywalizacji o ten tytuł przystąpili uczniowie z III klasy gimnazjum.

Jury wyłoniło czterech zwycięzców:

I miejsce DOMINIK KULPIŃSKI

II miejsce MARTA BOŻEJEWICZ i WIKTORIA KILISZEWSKA

III miejsce MATEUSZ KONOPIŃSKI

Foto...[TUTAJ]


TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W CKU

21 LUTEGO MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

W dniach od  18-23 lutego 2019 r. obchodzimy  w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. W ten sposób włączymy  się w światowy projekt mający na celu ochronę i promowanie wartości języków narodowych.

Dla wydziału stacjonarnego i zaocznego zaplanowane są różne atrakcje!

W SZKOLE

- Konkurs międzyklasowy  dla słuchaczy gimnazjum i szkoły podstawowej na mistrza pięknego czytania (zgłoszenia chętnych w bibliotece szkolnej),

- Test ze znajomości związków frazeologicznych,

- Test poprawności językowej.

WYJŚCIA

- do Saloniku Literacko - Artystycznego na „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” – spektakl w wykonaniu aktorów Inowrocławskiego Teatru Otwartego w reżyserii Elżbiety Piniewskiej połączony z zabawami językowymi

Organizatorzy - Samorząd Słuchaczy oraz biblioteka szkolna.


LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO WALENTYNKOWO
I NA WESOŁO

Na lekcjach wcale nie musi być nudno!

Uczniowie gimnazjum związki frazeologiczne dotyczące miłości np. stracić głowę z miłości, czy miłość uskrzydla przedstawiali w formie rysunków. Pozostali uczniowie odgadywali rysowane hasła. Na lekcji panowała wesoła atmosfera, a czas minął niepostrzeżenie!

Zobaczcie zresztą sami i spróbujcie na podstawie zdjęć odgadnąć inne, prezentowane na lekcji hasła!

Foto...[TUTAJ]


INFORMACJA

Informujemy, iż zmianie uległ terminarz zjazdów wydziału zaocznego na II semestr 2018/2019 za co przepraszamy oraz prosimy o wyrozumiałość.


UWAGA!!!

Trwa nabór do CKU w Inowrocławiu. Jeżeli chcecie Państwo uzupełnić wykształcenie zapraszamy do naszego Liceum Ogólnokształcącego! Jeżeli chcecie podnieść swoje kwalifikacje zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą kursów kwalifikacyjnych i Szkół Policealnych. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie na www.cku-ino.com.pl/oferta szkoly.htm


KONKURS FOTOGRAFICZNY - "ZIMA W OBIEKTYWIE"

"Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy

Mroźnym śniegiem w oczy prószy,

Wichrem w polu gna!"

Zapraszamy słuchaczy, absolwentów i sympatyków CKU do nadsyłania zdjęć, których tematem przewodnim będzie zima i jej prawdziwe oblicze.  Pokażcie  nam, jak ją postrzegacie. Czy jest ulubioną porą roku, czy lepicie bałwany i podziwiacie biały krajobraz?

 Konkurs trwa od dziś do 25 stycznia. Dla każdej osoby, która przyśle zdjęcie przewidziano upominek.

Fotografie należy przesłać na szkolny Messenger lub do opiekuna szkolnego kółka fotograficznego p. Jolanty Mrugalskiej.


DRODZY SŁUCHACZE VI SEMESTRU

Dziękujemy za ostatnie lata w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Bardzo cieszymy się, że wytrwaliście w trudach nauki.

Z radością informujemy, że już 4 stycznia o godzinie 15:00 nasi Słuchacze VI semestru odbiorą swoje świadectwa ukończenia liceum.

Mamy nadzieję, że zdobycie średniego wykształcenia nie zahamuje Was w pędzie do rozwoju i zdobywaniu nowych umiejętności.


ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE


DRODZY SŁUCHACZE!!!

Przypominamy, że w czwartek 13 grudnia odbędą się konsultacje na których będą obecni wszyscy nauczyciele.


ANDRZEJKI I DZIEŃ UCZNIA W CKU

W dniu dzisiejszym nauczyciele CKU zorganizowali dla słuchaczy poczęstunek z okazji Andrzejek i Dnia Ucznia. Wszystkich przybyłych powitała Pani Wicedyrektor Elżbieta Głowacka. Samorząd uczniowski wraz z opiekunem Panią Magdaleną Gazińską przygotowali wiele atrakcji związanych z Andrzejkami. Dawniej święto to miało nieco inny charakter, więcej było w nim magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Dla nas stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Wszyscy świetnie się bawili!!!

Zobaczcie sami!!! [TUTAJ]


16 LISTOPADA OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ TOLERANCJI

„Tolerancja to gotowość szanowania ideałów innych ludzi jak swoich własnych”

R. M Hoare

„Tolerancja. Inny nie znaczy gorszy” to hasło  Światowego Dnia Tolerancji.

Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji propagowania  zasad tolerancji. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość  obejrzenia prezentacji, wypełnienia  ankiety, która w formie psychozabawy diagnozowała, w jakim stopniu osoba ankietowana jest tolerancyjna. W oparciu o film edukacyjny „Tolerancja” omówiliśmy sytuacje szkolne, podczas których niektórzy uczniowie zachowują się wbrew zasadom tolerancji. Wszystkie te działania były okazją do refleksji nad własną postawą wobec różnorodności religijnej, kulturowej. Wszyscy uznali, że wartości, takie jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie oraz brak akceptacji dla zachowań agresywnych są w życiu najważniejsze.

Spróbujmy spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością nie tylko  w tym dniu.

Akcję przeprowadził Samorząd Szkolny z biblioteką szkolną.

Fotorelacja...[TUTAJ]


100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci"

 

Norman Davies

 

Przed dniem Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historii. Oprócz wierszy patriotycznych, usłyszeliśmy historię odzyskania niepodległości. Aktywnie włączyliśmy się do śpiewu pieśni patriotycznych, między innymi: Warszawianki 1831, Roty oraz Pierwszej Brygady.

Akademia wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy naszej szkoły. Na zakończenie uroczyście odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Fotorelacja...[TUTAJ]


KONKURS FOTOGRAFICZNY!!!


PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE

Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego zdobytą wiedzę teoretyczną mogli wykorzystać w praktyce podczas zajęć z przedsiębiorczości. Wykorzystano do tego celu modele dydaktyczno szkoleniowe przedstawiające symulacyjną firmę. Słuchacze do rozwiązania zadania musieli wykazać się umiejętnością postrzegania problemów, kreatywnością i organizacją pracy. Bardzo ważnym elementem była komunikacja między członkami zespołu. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych okazały się strzałem w "DZIESIĄTKĘ".

Fotorelacja...[TUTAJ]


GIMNAZJALIŚCI NA WYCIECZCE W INOWROCŁAWSKIM ZAKŁADZIE ENERGETYKI CIEPLNEJ

Dzisiaj gimnazjaliści odwiedzili  inowrocławski Zakład Energetyki Cieplnej, mieszczący się przy ulicy Torowej 40.

Główną działalnością zakładu jest produkcja, przesył i dystrybucja energii cieplnej. Podczas pobytu w ZEC-u  zapoznaliśmy  się z całym procesem technologicznym wytwarzania ciepła - począwszy  od transportu węgla do zakładu, a kończąc na kontroli pracy różnych urządzeń w ciepłowni. Z  zainteresowaniem przyglądaliśmy się pracy  maszyn  na poszczególnych etapach produkcji ciepła.

Pomyśl i Ty w jaki sposób możesz oszczędzać energię cieplną.

Jeśli wietrzysz pomieszczenia – rób to prawidłowo!

Nabierz prawidłowych nawyków dotyczących otwierania okien, które pozwolą Ci na oszczędzanie energii cieplnej.

Zawsze wietrz pomieszczenia:

  • krótko (w zależności od temperatury na zewnątrz wystarczy kilka - kilkanaście minut),
  • przy oknie otwartym na oścież,
  • wcześniej zakręć zawory na grzejnikach.

Po zamknięciu okna temperatura szybko wróci szybko do normy, dzięki ciepłu zakamuflowanemu w ścianach i stropie.

Nasz pobyt w zakładzie przedstawia fotorelacja...[TUTAJ]


GRATULACJE!

Gratulujemy nagrodzonym nauczycielom CKU p. Elżbiecie Głowackiej, która otrzymała nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz p. Beacie Gazińskiej nagrody Starosty Inowrocławskiego.

Życzymy obu Paniom dalszych sukcesów!


DRODZY SŁUCHACZE

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory.

Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.


DRODZY NAUCZYCIELE

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory.

Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.


20-LECIE POWIATU INOWROCŁAWSKIEGO

W dniu dzisiejszym odbyły się  uroczyste obchody 20-lecia naszego inowrocławskiego powiatu. Poczet sztandarowy naszej szkoły uświetnił tę uroczystość.

Samorząd szczebla powiatowego wprowadzono na mocy ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku. Na mapie administracyjnej Polski Powiat Inowrocławski pojawił się 1 stycznia 1999 roku.

Powiat ma osobowość prawną i wykonuje zadania o charakterze ponadgminnym, to jest takie, które dotyczą ogółu społeczeństwa, a nie tylko jednej gminy np. sprawy z zakresu: edukacji publicznej, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, polityki prorodzinnej.

Foto...[TUTAJ]


HISTORIA POLSKI WEDŁUG KOMIKSU

Uczniowie klasy III gimnazjum obejrzeli wystawę "Historia Polski wg komiksu", która została zorganizowana przez Bibliotekę Miejską w Inowrocławiu, w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zachęcamy społeczność CKU do wybrania się do biblioteki i obejrzenia tej interesującej wystawy.

Foto...[TUTAJ]


DZIEŃ CHŁOPAKA W CKU

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczyny  z klasy III gimnazjum i VII szkoły podstawowej przygotowały dla chłopców  z okazji ich święta ciekawe zabawy. Wszyscy świetnie się bawili!!!

Fotorelacja...[TUTAJ]

Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!


UWAGA!!!

Już po raz kolejny rusza nauka języka angielskiego dla seniorów w ramach akcji „Żerom dla mieszkańców", które poprowadzi J. Lubarski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w środę 3 października o godzinie 16:45 do CKU!


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

"...Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego
w progi. Wejdź gościu i stań się przyjacielem..."

Jan Wiktor

Mamy nowe książki! Biblioteka szkolna zakupiła wiele nowych książek, zapraszamy do wypożyczania i czytania! Pojawiły się nowe książki do przedmiotów ogólnokształcących, lektury, a także książki przygotowujące do egzaminów zawodowych!!!


MY JUŻ SPRZĄTALIŚMY!!!

Sprzątanie świata (ang. Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. W tym roku przypada 21 września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Klasa III gimnazjum i klasa 7 już dziś sprzątała najbliższe otoczenie. Uczniowie zwrócili uwagę na problem niesprzątania po swoich pupilach.

Póki nie zmieni się ludzka świadomość, dalej będzie brudno!

Foto...[TUTAJ]


NARODOWE CZYTANIE PO RAZ SIÓDMY

8 września w całej Polsce odbyła się już siódma edycja Narodowego Czytania tj. akcji popularyzującej czytanie klasyków krajowej literatury. W tym roku wybraną na to wydarzenie lekturą zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Inowrocławska odsłona akcji – organizowana przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia, Ryszarda Brejzy – odbyła się na Rynku. Każdy przyniesiony tego dnia egzemplarz powieści został opatrzony okolicznościowym stemplem. Słuchacze CKU sfotografowali się w pamiątkowej fotoramie i posłuchali recitalu piosenek patriotycznych w wykonaniu zespołu Kruszowianki.

Fotorelacja...[TUTAJ]


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 JUŻ ZA NAMI

W dniu dzisiejszym  odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

Słuchaczy przywitała Pani dyrektor Elżbieta Andryszak. Uroczystość uświetnił swoją  obecnością naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Pan Robert Gołdecki.

W imieniu Rady Pedagogicznej życzymy wszystkim słuchaczom dobrych wyników w nauce oraz rozwijania pasji.

 

''Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży...
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!

 

A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy...
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym".

Foto...[TUTAJ]


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich typów szkół odbędzie się 03 września br. o godzinie 15:00
na dziedzińcu szkoły.
Prosimy o przybycie wszystkich Słuchaczy.
Zapraszamy!


 

galeria zdjec.jpg

wydzial zaoczny.jpg

kalendarz roku.jpg

 

dla sluchaczy.jpgbiblioteka.jpgbiblioteka poleca.jpg

 

 

matura.jpg

 

egzamin zawodowy.jpg

 

oferta szkoly.jpg

zasady przyjecia.jpg

 

inspektor.jpg

Archiwum roku 2019/2020

Archiwum roku 2018/2019

Archiwum roku 2017/2018

Archiwum roku 2016/2017

Archiwum roku 2015/2016

Archiwum roku 2014/2015

Archiwum roku 2013/2014

Archiwum roku 2012/2013

Archiwum roku 2011/2012

Archiwum roku 2010/2011

Archiwum roku 2009/2010

Archiwum roku 2008/2009