strona glowna.jpg

dyrekcja.jpg

kadra%20pedagogiczna.jpg

historia%20szkoly.jpg

kontakt.jpg

 

 

 ARCHIWUM 2014/2015

 

aktualnosci.jpg

 

POŻEGNANIE KLAS III - 2015

24 kwietnia 2015 r. dla słuchaczy klas maturalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Żeromskiego był szczególnym dniem. Słuchacze sześciu klas z wydziału stacjonarnego i zaocznego zebrali się na uroczystości       aby otrzymać świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Pani Dyrektor Elżbieta Andryszak w przemówieniu skierowanym do abiturientów życzyła im właściwych wyborów w dorosłym życiu i spełnienia wszystkich marzeń.

Słuchacze, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce otrzymali nagrody książkowe.

Tegorocznym maturzystom życzymy najwyższych wyników na egzaminie maturalnym!!!

Foto...[TUTAJ]


70 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ...

Nasz „Żerom” ukończył 70 lat! 14 kwietnia br. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej szkoła obchodziła jubileusz swego powstania. Wzięło w nim udział wielu gości m.in. przedstawiciele władz samorządowych, kuratorium oświaty, oraz absolwenci i byli pracownicy szkoły. Podczas spotkania przedstawiono prezentację multimedialną na temat historii szkoły, a uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej oraz występ absolwenta „Żeroma” Remigiusza Kuźmińskiego. Impreza była naprawdę udana, jeśli w niej nie uczestniczyłeś, obejrzyj zdjęci.

Foto relacja Mieczysław Kamiński absolwent Zespół Przedmiotowy 1993-1996... [TUTAJ]


SPOTKANIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Dnia 10 kwietnia odbyło się szkolenie z doradcą zawodowym. Słuchacze wydziału zaocznego zapoznali się z poprawną formą pisania curriculum vitae, listu motywacyjnego oraz różnymi rodzajami umów o pracę. Dowiedzieli się również jak poprawnie zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej przed przyszłym pracodawcą, a także jakie zdjęcia należy dołączać składając dokumenty. Pani Anna przedstawiła aktualne oferty pracy i kursów oraz zachęcała słuchaczy do współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie zadawali pytania prowadzącej szkolenie.

Foto...[TUTAJ]


AKCJA "POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"
ZAKOŃCZONA

Akcja „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” zakończona! Zebraliśmy  152,21 zł! Pieniądze przekażemy na potrzeby schroniska dla bezdomnych kotów  „Kocia Dolina” w Inowrocławiu.

„Zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu, z wyjątkiem tych, o których mowa w art. 33a ust.1.” Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji!

W ramach naszych działań:

  • Przeprowadziliśmy spotkanie z  prezesem  fundacji „Kocia Dolina” p. Małgorzatą Kowal. Zajmuje się ona różnymi formami wolontariatu, adopcją bezdomnych kotów i zmniejszaniem ich bezdomności,
  • Zawiesiliśmy na drzewach znajdujących się za szkołą karmniki,
  • Nawiązaliśmy współpracę  z Fundacją „Międzynarodowy ruch na Rzecz zwierząt - Viva.  Jeżeli nie jest wam obcy problem koni wiezionych na rzeź wejdźcie na stronę  www.ratujkonie.pl.

Nie bądź obojętny na los zwierząt

– pomagaj im cały rok!

Foto...[TUTAJ]


JAK SIĘ ŻYŁO NA KUJAWACH!

Jak wygląda tradycyjny strój kujawski? W jaki sposób wyrabiano masło, szatkowano kapustę oraz prano? To tylko część pytań, na które odpowiedzi znaleźliśmy w…Chacie Kujawskiej.

To wyjątkowe miejsce, które stylizowane jest na kuchnię i izbę sypialną, wyposażone w oryginalne sprzęty oraz przedmioty używane w XIX wieku na Kujawach. Jakie sprzęty? Jest kołowrotek, kołyska, kredens…, ale także m.in. piec, na którym gotowano oraz… skrzynia na posag. Oczywiście najprzyjemniej było w palmiarni wśród ponad pięciometrowych bambusów  oraz bananowców.

Niestety pływające w oczku wodnym złote rybki nie chciały spełnić naszych życzeń!

Jak spędziliśmy czas w Solankach możecie zobaczyć na zdjęciach [TUTAJ]

 

Klasa IIb gimnazjum


Wspaniałych  Świąt  Bożego  Narodzenia spędzonych  w  ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w Nowym Roku 2015.

 

Życzy  Wszystkim

Samorząd  Szkolny  z  opiekunem

 

 


DZIEŃ PIERNIKA W GASTRONOMIKU

Dnia 12.12.2014r. słuchacze gimnazjum wzięli udział w organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Dniu Piernika…”. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród uczniów tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, wspólna zabawa i integracja.

Przewidziano wiele atrakcji: konkurs na najładniejszą szopkę i kartkę bożonarodzeniową. Mogliśmy wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi  podczas zdobienia pierników. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania kolęd w formie karaoke. Gospodarze przygotowali także prezentację multimedialną dotyczącą tradycji bożonarodzeniowej na Kujawach. Uczestniczyliśmy przy produkcji i wypieku ciasta piernikowego oraz  w pokazie wykonywania świątecznych ozdób choinkowych.

Zorganizowane spotkanie przebiegło w bardzo radosnej, świątecznej atmosferze. Każdy uczestnik został obdarowany piernikami.

Dziękujemy Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 za umożliwienie nam wzięcia udziału w tej bardzo profesjonalnie przygotowanej imprezie!

Foto...[TUTAJ]

Słuchacze wraz z opiekunami


ANDRZEJKI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. 27 listopada 2014 roku w siedzibie OHP odbyły się Andrzejki dla słuchaczy CKU, a przede wszystkim dla gimnazjalistów. Samorząd Szkolny przy współpracy z wychowawcami OHP zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy oraz zapewnił liczne atrakcje.

W programie przewidziano  magiczne rytuały przygotowane przez uczennicę klasy IIIb Martę Kędzierską, która wcieliła się w rolę profesjonalnej wiedźmy (zobaczcie na zdjęciach). Tradycyjne lanie wosku było okazją do wesołych komentarzy na temat przyszłości. Imprezie towarzyszył poczęstunek przygotowany w szkole. Po wróżbach wszyscy wzięli udział w dyskotece.

Marta zaczarowała wszystkich nie tylko wróżbami… Doskonale wcieliła się w rolę, której się podjęła. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz zobaczymy ją na innych imprezach szkolnych!

Foto...[TUTAJ]

Samorząd Szkolny CKU


WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS LITERACKI

22 listopada 2014 roku o godz.10:35 odbył się wewnątrzszkolny konkurs literacki „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”. Powiązany on był z 70 rocznicą istnienia naszej szkoły, która mija  w maju 2015 roku, a uroczyste obchody odbędą się 16 kwietnia 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „PSZCZÓŁKA".

Do konkursu przystąpiło 9 słuchaczy z różnych klas wydziału zaocznego. Zmagali się oni z testem złożonym z  25 zadań mającym na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu życia i twórczości naszego patrona. Jury w składzie: Maria Małecka i Małgorzata Hedeszyńska dokonało oceny prac konkursowych i wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęła Ania Rogowska z kl.II c LO 3-letniego,

II miejsce zajęła Kasia Urbańska z kl.IId LO 3-letniego,

III miejsce zajął Jarek Pawłowski z kl.IIId LO 3-letniego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wygranym, dziękujemy słuchaczom za udział w konkursie i życzymy dalszego pogłębiania wiedzy o naszym patronie!

Foto...[TUTAJ]


MOC ATRAKCJI HALLOWEENOWYCH

W dniu 31 października 2014 roku w CKU im. Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu odchodzono Halloween – zwyczaj związany z maskaradą przed dniem Wszystkich Świętych.

Z tej okazji  Samorząd Szkolny, wychowawcy ŚHP wraz z nauczycielami szkoły przy udziale młodzieży przygotowali różne niespodzianki.

Na poranku z duchami pojawiły się  wampiry, czarownice oraz inne zjawy. Podczas przedsięwzięcia zorganizowano konkursy, występy i quizy. Dla najbardziej odważnych  przewidziano drobne upominki. Osoby przebrane w kostiumy częstowały uczestników „mrocznymi” przekąskami, własnoręcznie przygotowanymi. Efektowne dekoracje  z dyni pozwoliły wczuć się w magiczny klimat tego dnia.

Jak na ten dzień przystało nie zabrakło chwil grozy, mrocznego klimatu i psikusów.

Foto...[TUTAJ]

Samorząd Szkolny CKU


INTEGRACYJNY GRILL

Uczestnicy kursu "Logistyk" wraz z wychowawcą mgr Danielem Mrugalskim 18 września 2014r. zorganizowali "Integracyjnego grilla". Celem wspólnego wyjścia do inowrocławskich solanek było lepsze poznanie zespołu klasowego. Klasa została podzielona na 3 grupy. Pierwsza grupa przygotowywała sałatkę warzywną, druga sałatkę owocową, a trzecie kiełbaski z grilla. W ramach spotkania odbył się quiz "poznaj swojego kolegę/koleżankę", gdzie młodzież musiała poznać jak najwięcej szczegółów z życia swoich nowych znajomych. Zakończeniem była wspólna biesiada przy kiełbaskach z grilla i sałatkach.

Foto...[TUTAJ]


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r.o godz. 1500 na boisku szkolnym CKU w Inowrocławiu odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Na uroczystości obecni byli: wicestarosta inowrocławski, komendant ŚHP, słuchacze wydziału stacjonarnego i zaocznego, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Oficjalna część rozpoczęła  się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie powitano wszystkich i głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Andryszak, która przedstawiła najważniejsze zadania na nowy rok szkolny oraz życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy.

Później słuchacze udali się do klas na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

Foto relacja...[TUTAJ]


 

galeria zdjec.jpg

wydzial zaoczny.jpg

kalendarz roku.jpg

 

dla sluchaczy.jpgbiblioteka.jpgbiblioteka poleca.jpg

 

 

matura.jpg

 

egzamin zawodowy.jpg

 

oferta szkoly.jpg

zasady przyjecia.jpg

 

inspektor.jpg

Archiwum roku 2019/2020

Archiwum roku 2018/2019

Archiwum roku 2017/2018

Archiwum roku 2016/2017

Archiwum roku 2015/2016

Archiwum roku 2014/2015

Archiwum roku 2013/2014

Archiwum roku 2012/2013

Archiwum roku 2011/2012

Archiwum roku 2010/2011

Archiwum roku 2009/2010

Archiwum roku 2008/2009