strona glowna.jpg

dyrekcja.jpg

kadra%20pedagogiczna.jpg

historia%20szkoly.jpg

kontakt.jpg

 

 

 ARCHIWUM 2008/2009

 

aktualnosci.jpg

III REGIONALNY KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ

Dnia 23 kwietnia 2009r. odbył się w Grudziądzu III Regionalny Konkurs Poprawności Językowej. Wzięli w nim udział słuchacze szkół dla dorosłych z Brodnicy, Grudziądza i Inowrocławia. Naszą placówkę reprezentowały: Cybulska Aneta, Frontczak Iwona, Lamańska Jolanta i Nowacka Mirosława. Zadanie słuchaczy polegało na indywidualnym rozwiązaniu testu składającego się z pięciu poleceń o zróżnicowanym poziomie trudności.

Po sprawdzeniu i ocenie przedstawionych prac nasza szkoła zajęła: drużynowo I miejsce, zaś indywidualnie p. M.Nowacka II miejsce. Opiekunami uczniów były mgr M.Kaniewska i mgr m.Małecka. Gratulujemy!!!

Foto z konkursu [TUTAJ]


WYCIECZKA SZKOLNA NA KASZUBY:
BYTÓW - BĘDOMIN - WIEŻYCA - SZYMBARK

18 kwietnia 2009r. odbyła się wycieczka szkolna na Kaszuby. Pierwszych wrażeń dostarczył nam imponujących rozmiarów autokar, którym ruszyliśmy w trasę o godz. 5:30. Naszą podróż po ziemi kaszubskiej rozpoczęliśmy od Bytowa - małego, urokliwego miasteczka, w którym zwiedzaliśmy XIV-wieczny zamek krzyżacki pobudowany w stylu gotyckim. Następnie ruszyliśmy do Będomina, miejsca narodzin Józefa Wybickiego - twórcy naszego hymnu narodowego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego. W stylowym dworku z zaciekawieniem słuchaliśmy dźwięków Mazurka Dąbrowskiego. Dalej trasa naszej wycieczki wiodła przez tzw. "Szwajcarję Kaszubską", podziwialiśmy jej piękno - liczne jeziora otoczone lasami.

Po "wyczerpującej" wspinaczce zdobyliśmy Wieżycę, najwyższy szczyt Pojezierza Pomorskiego (329 m.n.p.m). Ostatnim punktem naszej wycieczki był skansen w Szymbarku - tu znajduje się najdłuższa deska świata (36,83m) i niesamowity dom stojący do góry nogami. Dzięki przewodniczce poznaliśmy legendę o powstaniu Kaszub i nauczyliśmy się kaszubskiego alfabetu. Szkoda tylko, że tak szybko minął czas naszej wspólnej wyprawy!

Foto z wycieczki [TUTAJ]


IV KONKURS MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZY

Dnia 6 kwietnia 2009r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematyczno - przyrodniczym organizowanym przez CKU nr 2 w Bydgoszczy.

Szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: drużyna 1 - Mirosłąwa Nowacka, Małgorzata Janicka, Dariusz Górny; drużyna 2 - Anna Obałkowska, Justyna Czarnolewska, Katarzyna Pospieszna, Bartosz Krzykanowski. W konkursie brały udział również dwie drużyny z CKU w Bydgoszczy oraz po jednej z CKU w Chojnicach i CKU w Grudziądzu. Reprezentanci naszego Żeroma w rywalizacji drużynowej zajęli I miejsce (drużyna 1) oraz III miejsce (drużyna 2), natomiast jako szkoła uplasowaliśmy się na najwyższym miejscu.

Opiekunami byli mgr inż. Renata Bilewicz, mgr Bogdan Jaskrowski oraz mgr inż. Aleksandra Mierzejewska.

Migawki z konkursu [TUTAJ]


KONKURS WIEDZY O STANIE WOJENNY

Słuchacze naszej szkoły wzięli udział w szkolnym Konkursie Wiedzy o Stanie Wojennym. Swoją wiedzą z tego zakresu wykazywali się podczas rozwiązywania testu. Rywalizacja wśród uczestników była ogromna, gdyż wszyscy słuchacze prezentowali wysoki poziom wiedzy na temat wydarzeń grudniowych z 1981 roku. Niepokonani okazali się panowie z kl. IIc Robert Łukaszewski i Arkadiusz Nuckowski. Gratulujemy!!! Konkurs przygotowały mgr M. Basińska, mgr M. Małecka oraz mgr M. Kaniewska

Migawki z konkursu [TUTAJ]


PROMOCJA SZKOŁY NA TARGACH EDUKACYJNYCH

Szkoła zaprezentowała się i wystawiła swoje stoisko na VII Inowrocławskich Targach Edukacyjnych. Targi jak co roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyło wielu zainteresowanych także spoza Inowrocławia. Ulotki i stoisko przygotowały mgr E. Głowacka, mgr M. Małecka, mgr inż. A Mierzejewska, mgr M. Basińska i mgr M. Kaniewska

Foto z targów [TUTAJ]


KONKURS SZKOLNY "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ
STEFANA ŻEROMSKIEGO"

Dnia 25 marca br. odbył się szkolny konkurs pt. "Życie i twórczość Stefana Żeromskiego". Wzięli w nim udział uczniowie "Żeroma" z wydziału zaocznego i stacjonarnego. Zadaniem słuchaczy było wykazać się jak największą znajomością wiedzy z zakresu twórczości i biografii patrona naszej szkoły podczas rozwiązywania testu składającego się z 22 pytań. Najlepsza okazała się Mirosława Nowacka z klasy IIIc, II miejsce zajęła Małgorzata Janicka również z klasy IIIc, natomiast miejsce III Małgorzata Juszczak z klasy IIc. Konkurs został przygotowany przez mgr M. Basińską, mgr M. Filc, mgr M. Kaniewską oraz mgr. M. Małecką

Migawki z konkursu [TUTAJ]


WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ

Dnia12 lutego 2009r. w Inowrocławiu odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Informatycznej. Organizatorem konkursu była WK OHP w Toruniu oraz 2-3 ŚHP w Inowrocławiu.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy informatycznej wśród uczestników OHP. W konkursie brało udział 6 reprezentacji z naszego województwa.

O godzinie 9:30 Komendant Hufca - p. Rafał Lewandowski powitał przedstawicieli WK OHP, uczestników, opiekunów I szonych gości m.in. v-ce dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inowrocławiu - p. Małgorzatę Hedeszyńską oraz p. Henryka Procek, który czuwał nad częścią teoretyczną konkursu.

W pierwszej części konkursu młodzież musiała zmierzyć się z testem o wiedzy informatycznej. W drugiej części uczestnik musiał przedstawić swoją pracę komisji konkursowej. Suma punktów za oba zadania zadecydowała o zwycięstwie w konkursie. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i zasługiwały na pochwałę. Jednak po burzliwej naradzie komisja wyłoniła zwycięzców. Konkurs wygrał przedstawiciel gospodarzy - Wojciech Wójcik, który urzekł komisję swoją pracą pt."Nasze miasto Inowrocław". Drugie miejsce zajął Sebastian Duszyński z Brodnicy, który prezentacją pt."Samochód moich marzeń - Mercedes McLaren SLR 722" przekonał członków komisji, że taki samochód jest marzeniem każdego z nas. Miejsce trzecie otrzymał Patryk Jarzembski z OSW w Grudziądzu za obróbkę plików muzycznych w programie Virtual DJ.

Po zakończonym konkursie wszyscy udali się na zasłużony posiłek, w trakcie którego mogliśmy powymieniać uwagi na temat konkursu. Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc przy realizacji konkursu Piekarni p. Piotra Adamskiego oraz Cukiernio - Piekarni p. Piotra Jóźwiaka.

Foto galeria z konkursu [TUTAJ]


V EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU
MATEMATYCZNO - EKONOMICZNEGO

2 grudnia 2008r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inowrocławiu odbyła się V edycja Regionalnego Konkursu Matematyczno - Ekonomicznego pod hasłem "Matematyka rządzi ekonomią, a ekonomia matematyką".

W konkursie uczestniczyły drużyny z placówek kształcących osoby dorosłe w regionie.

Drużyna inowrocławskiego CKU w składzie: Małgorzata Janicka, Mirosława Nowacka, Natalia Kulpa zajęła I lokatę. Druga inowrocławska drużyna w składzie: Ewelina Dłoniak, Ewa Włodarczyk, Dariusz Górny zajęła III miejsce. Reprezentacja szkoły przygotowywała się pod okiem Renaty Bilewicz, Teresy Kosiak i Beaty Pic.

Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary I nagrody rzeczowe, które zadbali sponsorzy.

Foto galeria z konkursu [TUTAJ]


"TWOJA ZŁOTÓWKA OGNIWEM ŁAŃCUCHA DOBROCI"

Samorząd Szkoły CKU wraz z Towarzystwem Pomocy im. Brata Alberta w ramach akcji „Bank Żywności” w terminie od 24.XI.2008 do 14.XII.2008 zorganizował zbiórkę datków pieniężnych do puszki kwestarskiej opatrzonej hasłem „Twoja złotówka ogniwem łańcucha dobroci”. Zebrano 224,97 złotych.


 

galeria zdjec.jpg

wydzial zaoczny.jpg

kalendarz roku.jpg

 

dla sluchaczy.jpgbiblioteka.jpgbiblioteka poleca.jpg

 

 

matura.jpg

 

egzamin zawodowy.jpg

 

oferta szkoly.jpg

zasady przyjecia.jpg

 

inspektor.jpg

Archiwum roku 2019/2020

Archiwum roku 2018/2019

Archiwum roku 2017/2018

Archiwum roku 2016/2017

Archiwum roku 2015/2016

Archiwum roku 2014/2015

Archiwum roku 2013/2014

Archiwum roku 2012/2013

Archiwum roku 2011/2012

Archiwum roku 2010/2011

Archiwum roku 2009/2010

Archiwum roku 2008/2009

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 l